World Environmental Education Congress 2022

14. 3. 2022

Po dlouhých dvou letech příprav a ročním odkladu kvůli pandemii Covidu-19 byl v pondělí 14. 3. 2022 zahájen 11. světový kongres environmentální výchovy (WEEC). Na přípravách kongresu se podílel tým naší katedry - Honza Činčera, Bohouš Binka, Lucie Čechovská a Martin Čech, ale i množství skvělých dobrovolníků a dobrovolnic. O přípravách události více Honza Činčera v článku pro MUNI TADY.

Kongresu se živě účastnilo více než 400 účastníků a účastnit, a dalších 150 online. Program kongresu zahrnoval mnoho diskusí, symposií, kulatých stolů, workshopů, přednášek a prezentací.

Ty zahrnovaly také výsledky českého výzkumu, a to například z úst našeho doktoranda Miloslava Kolenatého, který představil výsledky evaluačního výzkumu programu Nadace Veronica. Výzkum prokázal pozitivní dopad na environmentální znalosti, hodnoty a postoje žáků.

Náš doktorand L'uboš Slovák zase vystoupil s příspěvkem Environmental education after the end of nature: What can we learn from contesting the nature-culture dualism?

Všem, kteří se na přípravách i chodu kongresu podíleli, moc děkujeme!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info