Výzkum Slovenská klíma 2022

Tomáš Chabada se svým týmem dokončil unikátní výzkum, ve kterém mapuje názory slovenské veřejnosti na změnu klimatu a opatření směřující k jeho ochraně.

19. 7. 2022

Bez popisku
Na Slovensku už dlouho chyběla podrobnější data o názorech veřejnosti na změnu klimatu a opatření směřující k jeho ochraně. Proto se česko-slovenský tým v čele s Tomášem Chabadou rozhodl uskutečnit výzkum Slovenská klíma 2022, který si klade za cíl přinést v této oblasti aktuální zjištění. Na reprezentativním vzorku 1 934 dotazovaných tak tento unikátní výzkum detailně ukazuje, jak slovenská veřejnost vnímá změnu klimatu a jeho ochranu, jaká opatření jsou ochotní obyvatelé Slovenska na podporu klimatu podporovat, jak vnímají ochránce a ochránkyně klimatu a mnoho dalšího. Výzkumný tým (Tomáš Chabada, Jan Krajhanzl, Renata Svobodová a další) navázal na výzkumy, které již dříve realizoval v České republice.
Typologii pěti cílových skupiny slovenské veřejnosti vymezených na základě jejich vztahu ke změně klimatu a více informací si můžete přečíst ve výzkumné zprávě.

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info