Společné setkání studentů a vyučujících magisterského studia

Srdečně vás zveme na na společné setkání studentů a vyučujících magisterského studia
Environmentálních studií, které proběhne 9. - 11. 9. 2022

12. 8. 2022

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

srdečně Vás zveme na společné setkání studentů a vyučujících magisterského studia Environmentálních studií. Vítáni jsou
• naši noví studenti prvního ročníku, kterým bychom na akci rádi usnadnili seznámení, zorientování se v tom, co katedra dělá, čím se na ní kdo zabývá, jaká témata vypisuje, atd.;
• naši studenti vyšších ročníků, kteří mají chuť si spolu s námi povídat o studiu a předat své zkušenosti;
• studenti doktorského studia, kteří by chtěli seznámit magisterské studenty s předmětem svého výzkumu, nebo se jen tak podívat;
• všichni vyučující a zaměstnanci katedry, kteří mají chuť využít pár dní v hezkém prostředí pro neformální popovídání si a společný výlet.

Setkání proběhne v termínu pátek 9. - neděle 11. 9. 2022 v prostorách Rekreačního střediska Královec v CHKO Bílé Karpaty (u Valašských Klobouk). Sraz na místě v pátek 9.9. ve 18 hodin. Informace o ubytování naleznete zde. Konec akce v neděli v cca 10h. Na místo se dostanete nejlépe pěšky z Valašských Klobouk (ČD) po červené či zelené značce, cca 5 km do kopce. Po cestě si určitě všimněte mravenišť, které patří k největším v České republice. Dojet ale lze případně i autem, když ze silnice z Valašských Klobouk do Brumova uhnete u Koliby na malou silnici doleva.

V průběhu programu Vás čeká:
• neformální seznámení s ostatními kolegy a některými vyučujícími katedry;
• povídání o životě na katedře, výzkumných tématech, zkušenostech;
• aktivity na rozvíjení spolupráce ve skupině;
• výlet po bělokarpatských hřebenech (podíváme se určitě na PR Ploščiny a nestátní rezervaci Ščúrnicu, kterou založilo kloboucké sdružení Kosenka);
• Genius loci Bílých Karpat a příběhy spojené s místem;
• večerní posezení u kytary
• a další…

Ubytování bude v letních chatkách, lůžkoviny jsou zajištěny. Strava bude vegetariánská. Ubytování a stravu si hradí každý sám na místě (v hotovosti). Dopředu rezervujeme ubytování v letních chatkách (jedna noc za 300 Kč=600, Kč) polopenzi na úterý (300 Kč) + snídani (150 Kč). Oběd (v pátek večer) si lze koupit na místě podle jídelního lístku. Polopenzi domluvíme vegetariánskou. Pokud si cokoliv z toho chcete domluvit jinak (např. spaní v luxusnější chatce či někde na posedu), tak nám to dejte vědět do formuláře a zařiďte se sami. Katedra přispívá každému účastníkovi částkou 300, Kč.

S sebou si vezměte běžné vybavení na výlet do hor, oblíbené hudební nástroje a cokoliv pro společnou zábavu. Noci jsou chladné, spací pytel možná oceníte. Účast na setkání je doporučená, ale nepovinná. Účast na kurzu je limitována počtem 15 studentů, kteří se zapíší do IS. Zapsané studenty prosím následně o vyplnění registračního formuláře a zapište se do předmětu ENSn4667 Úvodní kurz
do studia environmentálních studií. Registrujte se prosím nejpozději do 31.8., ať objednáme správný počet chatek.
V případě dotazů se prosím obracejte e-mailem na Jana Činčeru, honzacincera@gmail.com.

Těšíme se na Vás!
Jan Činčera a Karel Stibral (vedoucí katedry)