Pozvánka na seznamovací pobyt pro magisterské studenty a studentky

Srdečně vás zveme na Úvodní setkání studentů a vyučujících Katedry environmentálních studií, které proběhne v termínu pondělí 9. - středa 11. 9. 2024 v prostorách Rekreačního střediska Královec v CHKO Bílé Karpaty (u Valašských Klobouk).

27. 5. 2024

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat na společné setkání studentů a vyučujících magisterského studia Environmentálních studií.

Vítáni jsou:

 • naši noví studenti prvního ročníku, kterým bychom na akci rádi usnadnili seznámení, zorientování se v tom, co katedra dělá, čím se na ní kdo zabývá, jaká témata vypisuje, atd.;
 • naši studenti vyšších ročníků, kteří mají chuť si spolu s námi povídat o studiu a předat své zkušenosti;
 • studenti doktorandského studia, kteří by chtěli seznámit magisterské studenty s předmětem svého výzkumu, nebo se jen tak podívat;
 • všichni vyučující a zaměstnanci katedry, kteří mají chuť využít pár dní v hezkém prostředí pro neformální popovídání si a společný výlet.

Setkání proběhne v termínu pondělí 9. - středa 11. 9. 2024 v prostorách Rekreačního střediska Královec v CHKO Bílé Karpaty (u Valašských Klobouk). Začátek akce je v pondělí 9.9. v 15 hodin (přesné místo setkání upřesníme v e-mailu později). Konec akce ve středu po snídani. Pokud byste chtěli dorazit dříve či později, do ubytování se dostanete nejlépe pěšky z Valašských Klobouk (ČD) po červené či zelené značce, cca 5 km do kopce. Po cestě si určitě všimněte mravenišť, které patří k největším v České republice. Dojet ale lze případně i autem, když ze silnice z Valašských Klobouk do Brumova uhnete u Koliby na malou silnici doleva.

V průběhu programu Vás čeká:

 • neformální seznámení s ostatními kolegy a některými vyučujícími katedry;
 • povídání o životě na katedře, výzkumných tématech, zkušenostech;
 • aktivity na rozvíjení spolupráce ve skupině;
 • výlet po bělokarpatských hřebenech (podíváme se určitě na PR Ploščiny a nestátní rezervaci Ščúrnicu, kterou založilo kloboucké sdružení Kosenka);
 • Genius loci Bílých Karpat a příběhy spojené s místem;
 • večerní posezení u kytary
 • a další…

Ubytování bude v letních chatkách, lůžkoviny jsou zajištěny. Strava bude vegetariánská. Ubytování a stravu si hradí každý sám na místě (v hotovosti). Dopředu rezervujeme ubytování v letních chatkách (jedna noc za 300 Kč=600, Kč). V objektu je dále možné si na místě domluvit snídaně, obědy i večeře.

Katedra přispívá každému účastníkovi částkou 300 Kč. S sebou si vezměte běžné vybavení na výlet do hor, oblíbené hudební nástroje a cokoliv pro společnou zábavu. Noci jsou chladné, spací pytel možná oceníte.

Účast na kurzu je limitována počtem 20 studentů, kteří se zapíší do IS do předmětu ENSn4667 Úvodní kurz do studia environmentálních studií. Registrujte se prosím nejpozději do 31.8., ať objednáme správný počet chatek. V případě dotazů se prosím obracejte e-mailem na Jana Činčeru, honzacincera@gmail.com.

Těšíme se na Vás!

Jan Činčera a Karel Stibral (vedoucí katedry)


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info