Letní škola v Řecku

27. 2. 2022

Možnost účasti na letní škole „Island Sustainability“ na řeckém ostrově Samothraki

Letní škola proběhne 16. - 24. července 2022, předchází jí povinný online dvoudenní seminář konaný na přelomu dubna a května. Za absolvování získáte celkem 6 kreditů, 2 kredity za seminář a 4 kredity za letní školu (registrováno bude pod předmětem zahraniční výjezd). Letní škola i online seminář budou probíhat v angličtině.

Letní školu pořádají Universität für Bodenkultur (BOKU) Wien a řecká DUTH (Democritus University of Thrace). Účastnit se budou čeští, řečtí i další zahraniční studenti a studentky.

Témata letní školy:

1. Bottom-up citizen initiatives for sustainability: how do they organize, which challenges do they meet, what can they achieve, and what did they achieve in the specific case. (tutors: M.Fischer-Kowalski, Simron J.Singh)
2. Securing the island’s freshwater resources (tutors: Nikos Skoulikidis, Anastasia Lampou)
3. Sustainable livestock: ecological and economic farmers‘ options (tutors: N.N. Evora University, N.N. Terraprima Lisboa)
4. Supporting tourism by sustainable infrastructures (Tutor: Dominik Noll)

V případě zájmu se do 10. 3. ozvěte koordinátorce Evě Fraňkové na eva.slunicko@centrum.cz. Mailem pak dostanete podrobnější informace. Účast můžeme nabídnout 5 lidem, kteří by (pokud vyjde související projekt) měli hrazené náklady na terénní část kurzu. Pokud se přihlásí více zájemců a zájemkyň, budeme vybírat na základě motivačního dopisu. Kurz je primárně určen pro Mgr. studenty a studentky, ale v případě zájmu se mohou hlásit i Bc. a Ph.D., podmínkou je každopádně dobrá znalost angličtiny .

Zajímavosti o ostrově Samothraki a projektech na ostrově:
https://civic-europe.eu/ideas/islands-of-hope/
https://www.youtube.com/watch?v=S3SzFfiYIXM
https://www.youtube.com/playlist?list=PLEt-bS_2BJ12H9HeclZAS2E9jRJKng2tF https://sites.google.com/view/samothraki
https://vimeo.com/169983723
http://sustainable-samothraki.net/

Držíme palce!


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info