Jan Činčera a Bohuslav Binka získali cenu za uspořádání WEEC

Naši dva vyučující získali od pražského primátora cenu za uspořádání WEEC: Mimořádné ocenění za podporu kongresového průmyslu 2020-2021

7. 9. 2022

Jan Činčera společně s Bohuslavem Binkou převzali 6. září 2022 cenu za kongresový počin roku 2020-2021 za Světový kongres environmentální výchovy, který proběhl v březnu 2022. 

Připomeňte si kongres slovy Honzy Činčery. 

Budoucnost patří hybridním kongresům. K tomu jsem byl dost skeptický, nicméně v realitě to fungovalo velmi dobře. V dalších letech možná už nebude covid, ale řešit uhlíkovou stopu určitě budeme. Klíčem je profesionální zabezpečení a nastavení interaktivní platformy podle potřeb akce. Byli jsme první hybridní WEEC v historii, ale asi ne poslední. Kongresy tohoto typu je důležité dělat participativně, se zapojením lidí z široké komunity. Občas to bylo náročné (bylo třeba koordinovat hodně lidí), ale určitě se to vyplatilo z hlediska jejich zájmu o akci a o svoji část na ní.
Propojení "velkého" kongresu s kongresem mladých fungovalo velice dobře. V budoucnu bych si uměl představit i vyšší míru propojení obou akcí. Organizátoři YEEC odvedli skvělou práci! Propojení "akademické" a "terénní, prakticky orientované" části fungovalo také velmi dobře. Opět bych si uměl představit i vyšší míru prolnutí. "Teoretici" i "praktici" mají svoji jedinečnou perspektivu a je důležité, aby se občas potkávali.
Vysoká cena WEEC zůstane bariérou, pokud se něco nezmění v organizační struktuře, která k němu vlastní práva. Je ale třeba říct, že ani tak by akce nebyla levná, stojí to prostě dost peněz. Podmínky nebyly jednoduché...ale šlo to zvládnout. Hodně nám pomohla podpora ze strany našich partnerů (děkujeme). Díky moc všem, kdo v tom jeli s námi!
Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info