ERASMUS+ pro 2022/2023 - 1. kolo přihlášek

10. 2. 2022

1. kolo přihlašování na studijní pobyty ERASMUS+ pro akademický rok 2022/2023.

Pro studenty naší katedry je přihláška otevřena od 7. února do 7. března 2022. V přihlášce jsou uvedeny další informace, seznam povinných příloh, a detaily smluv s partnerskými institucemi. V prvním kole je možno se hlásit na pobyty na všechny univerzity, se kterými má katedra uzavřenu ERASMUS+ smlouvu, a na celofakultní smlouvu na University of Akureyri, Island.

Bližší informace o univerzitách pro bakaláře zde, a pro magistry zde. Podání přihlášky nenahrazuje výběrové řízení. Jedná se pouze o technickou podporu pro sběr žádostí, ale samotné výběrové řízení je plně v kompetenci katedry.

Vlastní výběr uchazečů proběhne v úterý 8. března ve 15. hodin před učebnou P31, osobní účast uchazečů není nutná. V případě nízkého počtu uchazečů se osobní výběr nekoná, uchazeči budou informováni telefonicky 8. března ráno.

Pro založení přihlášky klikněte TADY.

Bližší informace o programu Erasmus+ najdete zde.

Opakované studijní pobyty studentů jsou v rámci programu Erasmus+ jsou možné, přednost pro výběr je následující:
1. studenti, kteří v minulosti nerealizovali studijní pobyt v rámci programu Erasmus+
2. studenti, kteří v daném akademickém roce (2022/2023) plánují uskutečnit pouze jeden studijní pobyt v rámci programu Erasmus+
3. ostatní

Na jednom stupni studia může student absolvovat výjezdy (studijní i praktické) v maximální délce 12 měsíců.

K přihlášce v systému OSOIS je třeba nahrát tyto přílohy (v češtině):
1. Stručný motivační dopis v češtině - objasněte důvody, které Vás vedly k výběru příslušné zahraniční univerzity. Současně uveďte veškeré absolvované předchozí zahraniční pobyty v jednotlivých stupních studia (v rámci programu Erasmus i v rámci jiných programů).
2. Životopis
3. Pokud vlastníte, nahrajte také certifikát o znalosti jazyka, ve kterém bude probíhat výuka, nebo potvrzení o zkoušce z tohoto jazyka.

Hodně štěstí!