Workshop v rámci projektu Synapses

Naše katedra je zapojená do mezinárodního projektu Synapses, v rámci kterého probíhají vzdělávací workshopy pro učitele středních škol, studenty a neziskové organizace. Cílem projektu je rozvíjet a podporovat programy předškolní přípravy a dalšího vzdělávání v oblasti výuky udržitelného občanství (sustainability citizenship).

6. 2. 2024 Kateřina Müllerová

Další workshop proběhl 23. ledna 2024 a vedl ho náš vyučující Bohuslav Binka společně s lektorem Jiřím Kulichem. Workshop proběhl v Středisku ekologické výchovy SEVER v Hradci Králové. 

Workshop se zaměřoval na to, jak zmapovat emocionální svět dětí a dospívajících a jak pracovat s jejich emocemi, aby se posílila jejich odolnost v souvislosti s klimatickou krizí a environmentálními problémy. Účastníci workshopu zkoumali, kde se klimatický/environmentální smutek bere, jak se projevuje, jak souvisí s našimi psychologickými dispozicemi a jak ho nejúčinněji řešit, když se objeví. Na workshopu byly také prezentovány trendy v environmentálním vzdělávání a výchově a environmentálním poradenství.

Bez popisku

Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info