Diskuse "Klimatická změna a ekonomický (ne)růst"

21. 10. 2019

Ve středu 13. 11. od 17:00 proběhne v Malém sále Břetislava Bakaly (Žerotínovo nám. 6, Brno) diskuse na téma Klimatická změna a ekonomický (ne)růst.

Diskutovat budou:

• Vladimír Špidla (bývalý premiér ČR, nyní ředitel Masarykovy demokratické akademie)
  • Naďa Johanisová (ekologická ekonomka, Trast pro ekonomiku a společnost)
  • Eva Fraňková (ekologická ekonomka, Masarykova Univerzita)
  • Áron Tkadleček (klimatický aktivista, hnutí Limity jsme my)

Uslyšíte jejich názory na otázky: "K čemu je a není dobrý ekonomický růst?", "Jak souvisí s klimatickou změnou?", "Co je nerůst a máme o něj usilovat?", "Co je environmentální spravedlnost?" a na další otázky z publika.

Diskusi bude moderovat Martin Škabraha (filosof, publicista z Univerzity Palackého v Olomouci).

Vstup volný, drobné občerstvení zajištěno.

Pořadatelem diskuse je Masarykova demokratická akademie, spolupořadateli jsou Katedra environmentálních studií, Trast pro ekonomiku a společnost, Idealisté.cz a Ekumenická akademie v rámci projektu Škola alternativ.