Projekt SYNAPSES

Naše katedra je zapojená do mezinárodního projektu Synapses, v rámci kterého probíhají vzdělávací workshopy pro učitele středních škol, studenty a neziskové organizace. Cílem projektu je rozvíjet a podporovat programy předškolní přípravy a dalšího vzdělávání v oblasti výuky udržitelného občanství (sustainability citizenship).

24. 1. 2024 Kateřina Müllerová

První workshop proběhl 22. ledna 2024 v Středisku ekologické výchovy DIVIZNA. Jan Činčera na workshopu představil projekt Synapses a jeho cíle a pozval účastníky workshopu na letní školu pro učitele v Řecku.

Dále se Jan Činčera věnoval probíhajícím trendům v environmentálním vzdělávání a výchově k udržitelnému rozvoji (EVVO). Konkrétně představil posun směrem ke kompetenčnímu, akčnímu, participativnímu a holistickému přístupu. Hovořil o významu rozvoje kompetencí pro kolektivní jednání a představil koncept udržitelnosti/environmentálního občanství. Součástí workshopu byla také diskuze účastníků o pracovní verzi nových národních kurikul a analýza, zda odpovídá dříve představeným trendům. Workshopu se účastnilo 30 učitelů a učitelek převážně z oblasti neformálního vzdělávání. 


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info